X
تبلیغات
زولا

اصلاحات پیشنهادی انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان در رابطه با آیین نامه ارتقا

سه‌شنبه 2 تیر 1394 ساعت 22:37


اصلاحات پیشنهادی انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه ولی عصر(عج)- رفسنجان

  در رابطه با آیین نامه ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی(در حال بررسی)


بند 1-3 تبصره 5 : به منظور ایجاد ظرفیت برای اعضای هیات علمی دیگر دانشگاه ها یا افراد غیر عضو در هیات تحریریه نشریات، امتیاز این بند به حداکثر20 درصد کاهش یابد.

تبصره8 حذف گردد زیرا:

1-     برای بسیاری از رشته‌ها مجلات علمی پژوهشی معتبر به زبان فارسی وجود ندارد یا تعداد آن ها بسیار کم است و جوابگوی نیاز متقاضیان نخواهد بود. در کوتاه مدت( و شاید حتی میان مدت) نیز امکان افزایش منطقی چنین نشریاتی وجود ندارد.

2-     احتمال سرقت علمی بدلیل کاهش امکان مقایسه مقاله با مقالات غیر هم زبان افزایش می یابد.

3-     تعداد ارجاعات محدود خواهد شد چون تعداد مخاطبان کاهش می‌یابد.

بند 1-3  تبصره 10، ردیف 2 : با توجه به اینکه در برخی رشته‌ها یا مجلات، عُرف رایج، نوشتن اسامی به صورت ترتیب الفبایی است. قید ذکر شده برای ذکر ترتیب اسامی دانشجو استاد راهنما و استاد مشاور حذف گردد.

تبصره 10 ردیف4 : به این صورت اصلاح گردد «هر مقاله حاصل از تحقیقات مستقل که نویسنده نخست یا نویسنده مسؤول آن، متقاضی باشد.»

بند 4-3  : حداکثر امتیاز از 10 به 15 افزایش یابد.

بند 6-3:  به دلیل این که در برخی رشته ها( بسیاری از رشته های گروه علوم انسانی و برخی رشته های نظری دیگر نظیر ریاضی)  اختراع، اکتشاف، گرفتن طرح های پژوهشی از خارج از دانشگاه و مواردی از این قبیل چندان موضوعیت ندارد،پیشنهاد می شود این بند از حالت وتویی خارج شده و برای تشویق افرادی که چنین فعالیت هایی انجام می دهند، ضریب بالاتری قرار گیرد.قرار گیرد. همچنین برای رشته‌های مانند آنچه در بالا ذکر شد، مفاهیم ارائه شده مانند تولید دانش فنی، اختراع یا اکتشاف تعریف و شفاف سازی گردد.

بند 7-3 : برای ایجاد انگیزه در اعضای هیأت علمی برای داوری مقالات علمی-پژوهشی، از آن جا که برای این قبیل فعالیت ها حق الزحمه ای هم پرداخت نمی گردد، مانند قبل به ازای هر داوری 1 امتیاز و حداکثر 5 امتیاز در نظر گرفته شود.

 همچنین تصحیح  انتقادی کتاب معتبر برای هر مورد به 5 امتیاز افزایش یابد.

حداکثر امتیاز در بند 7-3:  از 15 به 20 امتیاز افزایش یابد.

بند 8-3:

تبصره 1، برای جلوگیری از الزام افراد به گرفتن دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری، این بند به صورت زیر اصلاح گردد: «برای ارتقاء به درجه دانشیاری راهنمایی دست کم 4 پایان نامه کارشناسی ارشد  یا 1 رساله دکتری و یا کسب حداقل 35 امتیاز از بند 1-3 الزامی است.»

 

تبصره 2: به همان دلیل ذکر شده در بالا، این بند نیز به صورت زیر اصلاح گردد: «برای ارتقاء به درجه استادی، راهنمایی دست کم 4 رساله دکتری یا کسب حداقل 50 امتیاز از بند 1-3 الزامی است.»

 همچنین در قسمت های الف و ب همین بند، امتیازات راهنمایی و مشاوره کارشناسی ارشد مانند آیین نامه قبل 5/2 و 1 به ترتیب حفظ شود.

ماده4: به منظور ایجاد انگیزه همکاری در اعضاء هیأت علمی برای کمک به برگزاری همایش های علمی، بندی به شرح ذیل اضافه گردد:

بند 9-4: عضویت در کمیته اجرایی همایش‌های علمی، علمی و بین‌المللی با تأیید نهادهای زیربط هر مورد 1-0 امتیاز تا سقف 4  امتیاز احتساب گردد.

همچنین به منظور ایجاد انگیزه بیشتر در همکاران برای شرکت در کارگاه های تخصصی و دانش افزایی و همچنین کارگاه های با رویکرد فرهنگی، در مواد1 و 4 امتیازی برای این قبیل فعالیت ها در نظر گرفته شود.

انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه ولی عصر(عج)- رفسنجان

خرداد 1394

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد